הקולקטיב Health

ביטוח סיעודי - מצרך בסיסי

תוחלת החיים בישראל נחשבת לאחת מהגבוהות בעולם. אנחנו חיים יותר שנים, הרבה בזכות מערכת רפואית מתקדמת. היום אנשים בגילאי 50 או 60 מרגישים רחוקים מסוף החיים ויש להם על מה להתבסס. דווקא משום כך חשוב לרכוש ביטוח סיעודי שבניגוד למה שעלול להשתמע – הוא מתאים לכל גיל וככל שנקדים לעשות זאת – נרוויח.

עד העשור הרביעי ואולי החמישי של חיינו, רובנו לא התמודדנו עם בעיה רפואית משמעותית. עובדתית, אנחנו בריאים יותר מהדור של ההורים שלנו ונעזרים בשירותים רפואיים מתקדמים יותר ששומרים אותנו ערוכים ומוכנים לעוד שנים ארוכות בחיינו.

אולם אסור לנו להתפס לשאננות – עלייה בגיל מעלה את הסבירות להופעתן של מחלות שונות ובהתאמה, את הסיכוי שבשלב מסויים נהפך לסיעודיים. אם המשפט הזה נשמע פחות רלוונטי לגילאי העשרה או ה- 20, הוא מאד רלוונטי בהגיענו לגילאי ה-50 (אם כי יש לזכור כי גם בגילאים צעירים יותר, אם קורית תאונה חלילה, היא יכולה ברגע לשנות את חיינו מקצה לקצה ולהפוך אותנו לסיעודיים).

אלו שביטחו עצמם בביטוח סיעודי בגיל מוקדם נהנים מתשלום של פרמיה נמוכה יחסית, לעומת אלו "שנזכרו" בגיל מאוחר יותר. אבל חשוב לומר: גם פרמיה גבוהה בגיל מאוחר, כדאית בהשוואה למצב שבו חלילה נהפך לסיעודיים ואז הנטל הכלכלי עלינו או על הקרובים אלינו יהיה קשה מנשוא, באופן שעלול להוביל אפילו לקריסה כלכלית. בנוסף, עלינו לזכור שמרגע שנרכש הביטוח, חברת הביטוח מחוייבת שלא להעלות את תעריף הביטוח, כך שלא משנה מתי אתם מחליטים לרכוש את הביטוח עדיף לא להמתין.

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח סיעודי? קבלו הצעת מחיר ישירות מחברות הביטוח המובילות, השוו ובחרו את הביטוח המתאים לכם ביותר:

  • סמן את החברות הרלוונטיות